איתור נזילות בצנרת בעזרת מומחה

בדיוק כמו שלא ננסה לתקן לבד את המחשב שלנו או לבנות לבד גג לבית שלנו כך אנחנו גם לא צריכים לנסות לאתר לבד נזילות שיש בצנרת הבית או הדירה שלנו. איתור נזילות בצנרת דורש מומחיות של בעל מקצוע מומחה כמו אינסטלטור שיש לנו ניסיון רב וידע מתאים. איתור הנזילה דורש התחקות יסודית אחר כלל הצנרת בבית – גם הצנרת שיש בתוך הקירות או מתחת לרצפה. אינסטלטור איכותי ידע לעשות שימוש בכלי עזר טכנולוגיים כמו מצלמות מיוחדות בשביל לאתר המקור לנזילה וזאת מבלי לשבור קירות או להרים את הבלטות ברצפה.

איתור נזילות בצנרת – למה זה חשוב?

איתור נזילות בצנרת ואיתור המקור לנזילה זה דבר חשוב מאוד. גם לאחר שאיתרנו נזילה וטיפלנו בה חשוב שנבין מה גרם. יש הרבה מאוד גורמים שונים לנזילות בצנרת כמו התיישנות החומר וחלודה בצינורות, הערכה לא נכונה של העומס שיש בצנרת, עבודת התקנה לא טובה, חומר מסוג ב' ממנו עשויה הצנרת או הצפות. לאחר שנדע מה גרם לנזילה נוכל לדעת מה עלינו לעשות על מנת למנוע הישנות של נזילות כדבר שגרתי. לעיתים החלפה של אחד הצינורות תהיה מספקת ולעיתים נצטרך לבצע עבודות תחזוקה מקיפות יותר לכלל הצנרת בבית שלנו כמו למשל הרחבה שלה היקף הצינורות בה או החלפה של הצינורות לכאלו שעשויים מחומר חזק ואיכותי יותר.

איתור נזילות בצנרת ושיפוץ הצנרת בבית שלנו

המטרה של ביצוע איתור נזילות בצנרת היא למנוע מצב של הצפה או מצב של בזבוז מים שיכול לעלות לנו כסף רב. לא כל נזילה מביאה להצפה בבית שלנו – אך יש נזילות שיכולות להביא לרטיבות בקירות או ברצפה וגם למצבים בהם חשבון המים שלנו גבוה מאוד – ואנחנו לא יודעים למה. לאחר שנאתר את הנזילה יכול להיות שנצטרך לבצע עבודות שיפוץ בצנרת שלנו בהיקף משתנה שתלוי בכל מקרה לגופו. בהרבה מאוד בתים ודירות בארץ הצנרת היא בת עשרות שנים והיא עשויה לפי תקנים ישנים. החלפה של הצנרת והתאמה שלה לתקנים המחמירים שיש היום בארץ תקטין את הסיכוי שבעתיד יהיו בה נזילות.

איתור נזילות בצנרת בדירה בבניין דירות – למה זה מורכב?

איתור נזילות בצנרת זה תמיד פעולה מורכבת, אך כאשר יש לאתר נזילה בדירה שנמצאת בבניין דירות המורכבות גדולה מאוד. בדירות בבנייני דירות יש את הצנרת הפרטית של הדירה שבדרך כלל מתחברת או עוברת דרך צנרת או דרך הקירות של דירות השכנים. כך למשל אם תהיה נזילה במטבח או בשירותים של דירה שנמצאת בקומה שלישית הדירה שנמצאת מתחת לה בקומה השנייה תוכל לסבול מהצפה או ריקבון מתקדם של הרצפות והגג. בהרבה מקרים כאשר יש בדירה בבניין דירות נזילה אלו הם השכנים שמתריעים על כך ולאו דווקא בעלי הדירה עצמם – כי הם פשוט לא מודעים לכך בעוד השכנים סובלים מהנזילה.

Call Now Buttonלחץ ליעוץ