יציקת בטקל

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של חומרי גלם לבנייה- חומרי גלם כגון בטון, מלט וכדומה. בנוסף לכך, ניתן למצוא מגוון רחב של חומרי גלם שונים הנועדו בעיקר עבור עבודות איטום שונות. בין החומרים השונים הללו ניתן למנות את חומר האיטום בטקל. בטקל הינו חומר אטימה מאוד יעיל וקל לשימוש. בדרך כלל, חומר זה משמש כחומר אטימה בבנייה של שיפועים או גגות. לפניכם מאמר בנושא יציקת בטקל.

מהו בטקל

בטקל הינו תערובת של מספר חומרים- חול, מלט וחומר מיוחד המעכב התקשות. הבטקל הינו החומר המתקבל מהתערובת הנוצרת ונראה כמו חומר מוקצף המכיל כ-60% בועות אוויר מהנפח הכללי של התערובת כולה. פעמים רבות יציקת בטקל מכונה גם בשם "בטון קל" או "בטון מוקצף" בגלל הבועות הרבות הנמצאות בו והמשקל הקל שלו. תערובת זו הינה בעלת יכולות בידוד תרמי רבות.

לשם מה נועד חומר בטקל?

יציקת בטקל הינה חומר מאוד שכיח בעיקר בתחום הבנייה. בגלל  יכולות הבידוד הרבות שלו חומר הבטקל משמש בעיקר עבור יציקה של שיפועים ובידוד תרמי. כמו כן, פעמים רבות משתמשים בחומר בטקל עבור איטום גגות של מבנים, קירות וכדומה. השימוש בחומר בטקל שכיח בעיקר בביצוע בנייה או שיפוץ של שיפועים וגגות. חשוב לציין כי החומר עלול להיסדק בקלות ולכן מומלץ שלא להשתמש בחומר כחומר בסיס לאטימה.

כיצד מתבצעת העבודה באמצעות יציקת בטקל?

העבודה באמצעות חומר בטקל מתבצעת בתהליך פשוט מאוד. התערובת של המלט, החול והחומר המיוחד מוצאת את דרכה מהמשאית המיוחדת או המתקן המיוחד בדרך הצינור למשטח. בגלל שחומר בטקל הינו חומר דליל, קל ונוח לשימוש מילוי הגג בחומר מתבצע בצורה מהירה, יעילה ונוחה מאוד.

יתרונותיו של חומר הבטקל:

חומר הבטקל הינו חומר קל ונוח לשימוש. בגלל המסה הקלה של הבטקל החומר קל לביצוע של עבודות בנייה שונות בעיקר עבודות איטום של גגות או שיפועים. ניתן להשתמש בחומר בעת בנייה של מבנה או בעת שיפוצים. למרות יתרונותיו הרבים החומר הינו בעלת חסרונות. אחד החסרונות הבולטים שיש לחומר זה הוא העובדה שהחומר עלול להיסדק בקלות רבה.

Call Now Buttonלחץ ליעוץ