שיפוץ בניין משותף – דברים שחשוב לדעת

הדבר הראשון אותו יש לדעת בכל הקשור אל שיפוץ בניין משותף הוא שיש חוק שמכריע לגבי רוב ההחלטות החשובות ביותר של השיפוץ בבניין המשותף. לאחר מכן, יש לקחת בחשבון שרק חברה בעלת ניסיון בפרויקטים מסוג זה וחברה שידועה כחברה אמינה תוכל לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר ולהבטיח לכם אחריות.

אחריות ועד הבית

האחריות לגבי שיפוץ בניין משותף בהתאם לכל התקנים היא של וועד הבית של הבניין המשותף. החוק אומר שוועד הבית יכול לאשר כל מיני תיקונים שוטפים בבניין המשותף אך הוא אינו יכול לאשר ללא הסכמת רוב דיירי הבניין שיפוץ נרחב או כל פעולה בעלות יקרה הקשורה אל הבניין.

קבלני שיפוץ בניינים

אם מדובר על שיפוץ בניין משותף שמשפיע על הערך הכולל של הבניין המשותף, כל הדיירים חייבים להסכים לשיפוץ אחרת הוא לא יכול לצאת לפועל. גם אם מדובר על מתנגד אחד. עורך דין הוא זה שיוכל להכריע האם מדובר על סוג שיפוץ בניין שמצריך את הסכמתם של כל הדיירים, רוב הדיירים או שוועד הבית יוכל לעשות סוג זה של שיפוץ ללא התייעצות עם הדיירים.

השיפוץ יעשה על ידי חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום, כמו למשל חברת איטומים. האחראיות על מציאת מומחים לביצוע העבודה תהיה של ועד הבית. במקרה בו ועד הבית בחר באנשי מקצוע לא מוסמכים שלא עבדו בהתאם לתקנים הוא זה שיישא באחריות על הליקויים, יצירת קשר עם החברה וביצוע כל התיקונים הנדרשים.

איטום גג בניין משותף

יש פעמים בהן וועד הבית דוחה את כל הקשור אל בידוד ואיטום גגות של הבניין המשותף עד אותו שלב בו מצטברים מספר בעיות שיש לתקן ורק אז הוא מחליט להתחיל בעבודות שיפוץ הבניין המשותף.

חשוב לדעת שדחיית בידוד ואיטום של גג הבניין המשותף יכולה להוביל לכל מיני בעיות, כמו למשל חלחול של נוזלים אל קירות הבניין, כתמי רטיבות ועובש ובסופו של דבר לירידת ערכו של הבניין. אם בוצעו בעבר כל מיני תיקונים זמניים לבעיות איטום ובידוד בבניין יש לקחת בחשבון שמדובר על פעולה זמנית וכל דחייה של הפעולה הקבועה יכולה להוביל לנזק בלתי הפיך שיוביל לירידת ערך הבניין.

מסיבה זו ההמלצה היא לתקן במיידית את כל הקשור אל איטום ובידוד בבניין על ידי השכרת שירותיה של חברה וותיקה, בעלת מוניטין מוצלח והיתרים מתאימים בכל הקשור אל עבודות איטום ובידוד.

 

שיפוץ הבניין שלכם

המטרות העיקריות של שיפוץ בניין משותף הן בטיחות הדיירים והעלאת/שימור ערך הבניין והדירות בו. שיפוץ יבטיח שיפור של המבנה אם מבחינה חיצונית ואם מבחינה פנימית. שיפוץ בניין משותף יכלול גם בדיקת איטום של הגג, מקלטים, מרתפים וחללים משותפים בבניין, תיקון ליקויים שונים הקשורים אל בידוד ואיטום וביצוע איטום של גג הבניין המשותף.

פעולות אלו יתבצעו על ידי חברה וותיקה לאיטום ובידוד שמעסיקה בעלי מקצוע מומחים, מחזיקה בציוד משוכלל ומבטיחה ללקוחותיה אחריות כתובה, תו תקן של החומרים בהם היא משתמשת, כל ההיתרים הנדרשים לביצוע עבודות האיטום והבידוד והעסקתם של קבלני איטום מוסמכים, מהנדסים ואנשי מקצוע נוספים שיכולים להבטיח לדיירים את התוצאות הטובות ביותר.

 

חברת איטומים היא חברה וותיקה בתחום הבידוד והאיטום. חברה זו יכולה להציג לכם אישור תו תקן ואישור של מכון התקנים לכל חומרי האיטום בה היא משתמשת, אחריות כתובה וחתומה על ידי קבלן איטום מוסמך, ליווי של מהנדסים ואנשי מקצוע נוספים במהלך העבודה וניסיון עשיר בפרויקטים שונים של בניינים משותפים נוספים.

לפרטים נוספים והצעת מחיר ללא עלות או התחייבות ניתן לפנות אל איטומים בטלפון 077-5361357

Call Now Buttonלחץ ליעוץ