קבלני שיפוץ מבנים

כאשר הבית או המבנה סובל מכל מיני מפגעים יש צורך בקבלני שיפוץ מבנים. לעתים מדובר בפגעי הזמן אשר גרמו נזק למבנה, לעתים אלו פגעי מזג האוויר או שילוב של שניהם.

גם ליקויי בנייה ואפילו פעולות איבה גורמות נזק למבנים. כאשר יש נזק למבנה מדובר בנושא אסתטי; קירות מתקלפים, תיקרה שנופלת, רצפה שבורה כל אלה הם דוגמאות לדברים אשר פוגעים ביופי המבנה. אך האמת היא שהדאגה האמתית היא לבטיחות המבנה; מבנים אשר סובלים מפגמים וליקויים עלולים להיות מסוכנים ומומלץ להתייעץ עם קבלנים לשיפוץ המבנים. כבר ראינו מקרים של תקרות ורצפות שקרסו ואפילו בניינים שלמים. ישנן סיבות רבות לשכור שירותים של קבלני שיפוץ מבנים אך חשוב לזכור תמיד שהבטיחות היא מעל לכל.

קבלני שיפוץ בניינים

אחד ההיבטים החשובים ביותר של בטיחות בתחום שיפוץ מבנים היא חיזוק יסודות המבנה. בישראל ישנם בניינים רבים אשר נבנו לפני שנים רבות והם סובלים מבלאי ושחיקה המעמידים אותם ואת דייריהם בסיכון. מבנים כאלו דורשים חיזוק יסודות הבניין אחרת לא ניתן לאכלס בהם אנשים והם הופכים למפגע בטיחותי.

חיזוק מבנים, בין אם מדובר בשיפוץ בניין משותף, בתי קרקע או כל דבר אחר –  אינה עבודה של שיפוצניק חובב אלא של קבלן מקצועי בעל ניסיון בהנדסה. חיזוק יסודות המבנה כרוך במקרים רבים בעבודות חפירה לחשיפת היסודות, קידוח והחדרת מוטות ברזל, יציקת בטון ואפילו הוספת עמודים תומכים חדשים.

ישנם גם מקרים בהם צריך לחזק את התקרה על מנת למנוע נפילה של התקרה או חלקים ממנה, דבר אשר עלול להיות מסוכן ביותר. ישנן שיטות מוכרות לחיזוק יסודות בניין וסטנדרטים מקצועיים שיש לעבוד לפיהם  או במילים אחרות – זוהי עבודה מקצועית לקבלני שיפוץ מבנים.

מבנים ישנים סובלים במקרים רבים מבעיות של רטיבות וחדירות מים מקירות, חלונות וגגות. הרטיבות גורמת נזק רב; בטווח המידי הרטיבות גורמת נזק לצבע, לאחר מכן לשכבות השפכטל והטיח ובסופו של דבר גם לבטון ולמבנה עצמו. קבלני שיפוץ מבנים צריכים להתמודד גם עם בעיות של רטיבות.

יש צורך לתת פתרון של איטום ומניעה ולאחר מכן תיקון הנזק. חובבנים פשוט יעשו טיח חדש וימרחו איזה חומר איטום אך ישנן שיטות שונות לטיפול בבעיות רטיבות וזה הרבה יותר מתיקון קוסמטי.

סיבות נוספות לבחור קבלני שיפוץ מבנים

אמנם עסקתי רבות בשיפוץ וחיזוק מבנים, אך ישנם אנשים המחפשים קבלני שיפוץ מבנים מסיבות אחרות לגמרי. ישנם אנשים המעוניינים בשיפוץ המבנה על מנת לתת לו מתיחת פנים עיצובית או להתאים אותו לצרכיהם.

למשל ישנם אנשים הרוצים לשבור קיר בשביל ליצור חדר גדול יותר או להפך. ישנם אנשים הרוצים להכפיל את גודל החלונות בבית, לסגור מרפסת, לאטום את הגג ועוד. כל אלה הן סיבות לפנות לקבלני שיפוץ מבנים.

לעוד קריאה בנושא:

 

 

Call Now Buttonלחץ ליעוץ