שיפוץ בניין חיצוני

ישראלים רבים גרים בבניינים ישנים שנבנו עוד בקום המדינה וחלקם אף מהווים סכנת מגורים ואף עלולים לפגוע בהולכי רגל.

אמצעי התקשורת מלאים בפרסום על בניינים שבוצעו בהם כשלי בנייה או כאלה שזקוקים לשיפוץ חיצוני מיידי. יחד עם זאת, בניינים שצבעם עם השנים הפך צהוב, הקירות מתקלפים, הלובי של הבניין מוזנח ואפילו לעתים יש נפילות של בטון בעקבות קרבה של הבניין לים זקוקים לשירות של שיפוץ מבנים מקצועי.

יזמים וקבלנים מסוימים מנצלים עובדה זו למטרות כלכליות ופונים לדיירי בניינים אלו על מנת לבצע פרוייקטים של תמ"א 38 והתחדשות עירונית. תופעה זו נפוצה בעיקר באזור גוש דן, תל אביב והערים השכנות. קיראו עוד על שיפוץ מבנים בתל אביב.

ברוב המקרים, כאשר יש הסכמה של רוב הדיירים הגרים בבניין לשפץ, פעולת השיפוץ תעלה את ערכו של הבניין ותוביל לצמצום בקושי להשכיר דירות מסוימות באותו בניין. בנוסף, השיפוץ לרוב יעלה חיוך בקרב הדיירים ובסיומו הם ירגישו כאילו עברו לבניין חדש. הרי אנו מכירים את התופעה בארץ בה אנו נכנסים לבניין מוזנח, ישן ומתפרק אך הדירה אליה הוזמנו משופצת, חדשה ובעל מראה מודרני. אם נודה באמת זה לא ממש מסתדר. ובכן, יש מה לעשות בנידון.

שיפוץ בניין חיצוני

אז מה כולל שיפוץ בניין חיצוני ועל מה חשוב לשים דגש?

ראשית כל, לאחר שיש הסכמה של רוב הדיירים, וועד הבית מתחיל להריץ את תהליך השיפוץ, יש לבחור בחברה מקצועית, אמינה ומנוסה שכן, מדובר בשיפוץ שאמור להחזיק לטווח הארוך ולכן איכות החומרים ואופי העבודה חיוניים כאן מאוד (מידע נוסף על בחירת קבלני שיפוץ מבנים). חברת איטומים עוסקת בשיפוץ פנימי וחיצוני של בניינים ומבצעת את העבודה על הצד הטוב ביותר באחריות. ועכשיו לעבודה.

 

סוג השיפוץ תלוי באפיונים שונים של הבניין עצמו וכמובן במצב שלו. ברוב הבניינים בישראל, ניתן להעביר את הבניין צביעה של המעטפת החיצונית ולסיים בצביעה איכותית. כאן עלות השיפוץ תהייה זולה יחסית, אך היא מתאימה רק לבניינים הנמצאים במצב טוב יחסית, כאשר התשתית בנויה היטב והסדקים ניתנים לתיקון מסוג זה. לעומת זאת, בבניינים הסובלים מהתפוררות של הקירות שיטה זו לא תעשה את העבודה כמצופה מהקבלן. בבניינים שזקוקים לשיפוץ מסיבי יותר ניתן לבצע חידוש של שכבת הטיח על ידי שימוש בחומרי איטום איכותיים. בסופה של העבודה, טיוח הקירות יסייע לשפר את מראה הקירות ואף יחזקם. כמובן שלאחר הטיוח תבוצע עבודת צביעה שתחדש את מראה הבניין מבחוץ.

 

שיפוץ חיצוני לבניין שלכם עם חברת איטומים

  • טיפוח חזית הבניין במטרה לעלות את מחירי הדירות.
  • שיקום של הטיח ובטון.
  • תיקונים של סדקים וקירות אליהם חודרים מים.
  • איטום מלא וחידוש של הצבע.
  • איטום של הגג למניעת נזילות, מה שיאפשר לעבור את החורף בשלום.
  • חיפויים לבניינים.
  • שיקום עמודים.
  • ועוד…

 

איך מממנים את השיפוץ?

האופציה הראשונה לממן שיפוץ של בניין חיצוני או פנימי היא כאמור באמצעות הסכמה של הדיירים, מה שמחייב את כולם להשתתף בעלויות. אופציה שנייה הינה לפנות לאגודה לתרבות הדיור, אשר במצבים מסוימים כאשר הבניין תואם להגדרות האגודה היא דואגת לאפשר סיוע חלקי או מלא לשיפוץ הבניין.

אפשרות נוספת כפי שהוזכר לעיל, היא לפנות לעירייה דרך השתתפות בפרוייקט תמ״א 38 באמצעותו מחזקים את הבניין ודואגים לשימורו במצב של רעידת אדמה. השתתפות בפרוייקט תמ״א 38 מחייב את הדיירים לאפשר לקבלן להמשיך ולבנות קומות נוספות על גג הבניין.

קיראו עוד על שיפוץ מבנים ישנים.

Call Now Buttonלחץ ליעוץ