שיפוץ ואחזקת מבנים

בשנים האחרונות אנחנו רואים שינוי מעניין בכל הקשור לשירות שמציעות חברות שיפוצים וכן לגבי מה שמציעים קבלני שיפוצים ללקוחות שלהם.לא עוד שיפוץ אד-הוק, לא עוד עבודה חד פעמית אלא שירות ארוך טווח, שירות שמתחיל בשיפוץ ונמשך בחוזה בין הצדדים גם אחרי שהוא נגמר, חוזה אודות אחזקת המבנה.

כל מבנה אשר עובר שיפוץ, עם זה בניין שלם, דירה פרטית או משרד, ייתכן מאוד שבמהלך הזמן יצטרך לעבור שינויים שונים, חידושים ושיפורים, ייתכן מאוד שייווצר בו בלאי מסוים. על כן בעליו יצטרך להזמין אנשי מקצוע שיטפלו בעניין. אז במקום שבכל פעם יצטרכו להזמין אנשי מקצוע אחרים, הם פשוט סוגרים חוזה עם החברה שביצעה מלכתחילה את השיפוץ, והיא אחראית על כל עניין באחזקת המבנה. החל מבעיות נקודתיות של חשמל, מים, מיזוג אוויר, מעליות, רטיבות, איטום ועוד וכלה בבעיות מערכתיות שונות שמשפיעות על המבנה והסביבה שלו.

מידע נוסף על שיפוץ ואחזקת מבנים:

שיפוץ ואחזקת מבנים

היתרון של עבודה עם חברה שמתעסקת גם בשיפוצים וגם באחזקת מבנה הוא שמדובר בחברה שמכירה את המבנה ומה בדיוק נעשה בו, על כן אין טעם להסביר לאנשים שלה מה בדיוק נעשה ומה בדיוק קורה במבנה. יתרון אחר הוא, שכל העבודה נמצאת בידיים של חברה אחת ולא מפוצל בין חברות שונות, מה שעלול ליצור בעיות שכן, יש לסנכרן בין הגורמים השונים ולקוות שהם יהיו מתואמים.

כיצד עושים חוזה עם חברה לשיפוץ ואחזקת מבנים?

ראשית, יש לקבוע האם מדובר בחוזה שנתי או חוזה פר בעיה מסוימת. כלומר ניתן לסגור עם החברה חוזה שהיא מטפלת בכל בעיה שצצה במבנה במשך השנה. אפשרות אחרת היא לקבוע שהחברה מקבלת תשלום בכל פעם שמזמינים אותה. במקרה הראשון אנחנו אולי נשלם יותר אך נחסוך מעצמנו את הצורך להתעסק כל הזמן בשאלה כמה אנחנו צריכים לשלם ומתי. במקרה השני, נשלם אך ורק פר מקרים בהם החברה מגיע אלינו.

שנית, יש להגדיר במה בדיוק החברה מתעסקת. יש חברות שקובעות מראש שהן מבצעות רק עבודות שיפוצים. חברות אחרות מרחיבות את היריעה ומבצעות גם עבודות אחזקה שקשורות לניקיון וגינון. הכל על פי השירותים שהחברה מעניקה. צריך גם לקבוע מראש, האם החברה אחראית להזמין קבלנים חיצוניים, במידה והיא לא מתעסקת בתחום מסוים.

שלוש, יש לקבוע בחוזה, הגדרת זמן להגעה של עובדי החברה. בדרך כלל נהוג לקבוע שהחברה מחייבת לשלוח עובדים תוך 24 עד 48 שעות, תלוי בסוג ההזמנה והדחיפות שלה. זאת במטרה שהדיירים לא יישארו ללא מענה במקום.

שלושת הנקודות הנ"ל יעזרו לכם לעשות חוזה נכון ואיכותי עם חברה לשיפוצים ואחזקת מבנים

 

 

Call Now Buttonלחץ ליעוץ