שיפוץ חזיתות בניינים

במשך השנים כל בניין צובר בלאי עד שהוא מקבל מראה אפור וישן. כל שנה ומזג האוויר שלה מכים בבניין וגורמים לבלאי – צבע מתקלף, טייח מתקלף, אלמנטים שונים נשברים, נהרסים, מתקלקלים ומתפרקים. ובכלל כל חזית הבניין מקבלת צבע אפור ויישן עד שהבניין הופך למקום שלא נעים להיכנס אליו. שיפוץ חזיתות בניינים או שיפוץ חזיתות מבנים בא לתת מענה לתופעות אלה.

בניינים רבים זקוקים לשיפוץ חזית הבניין. לשיפוץ חזיתות יש יתרון, מלבד העובדה שהוא הופך את סביבת המגורים ליפה ונעימה הוא גם מעלה את ערך הדירה וכל הדיירים נהנים מכך. לעתים הדיירים בוחרים בשיפוץ של החזית במסגרת שיפוץ כללי של כל הבניין והחללים המשותפים ולפעמים הם בוחרים להתמקד אך ורק בחזית.

עוד על שיפוץ מבנים באתר איטומים:

שיפוץ חזית מבנים

כאשר עוסקים בשיפוץ חזיתות בתים ישנה בדרך כלל עבודה רבה בתחום הטייח. הטייח במקרים רבים נשבר ומתקלף ובטח שמקבל צבע אפור שחור לא אסתטי וצריך לחדש אותו. לפעמים יש להסירו ולהכין חדש. לטיח ישנה חשיבות, הוא מגן על הבטון. בהרבה מאוד מהבניינים בארץ מקובל מאוד להשתמש בשפריץ על הטיח להשגת האפקט המחוספס האופייני לכל כך הרבה בתים בישראל. בדרך כל שפריץ זה הוא הדבר הראשון שצריך שיפוצים בחזית הבניין.

במקרים רבים שיפוץ חזיתות בניינים עושה שימוש בחיפויי אבן; לעתים מדובר בשיפוץ של חיפוי האבן וגם ניקוי של חיפוי האבן ולעתים מדובר בתוספת חדשה של חיפוי אבן בתור פתרון מודרני יותר לעומת השפריץ הישן. ישנם סוגים שונים של חיפויי אבן ובריקים, אזכיר רק כמה מהשמות : חיפוי שיש, אבן בזלת, אבן ירדנית, אבן צפחה וכו'. חיפוי אבן הוא פתרון מקובל מאוד ומשתמשים בו הרבה בשיפוץ חזיתות בניינים ואף בבתים פרטיים. אפילו נעשה בו שימוש לסביבה הפנימית של הבית.

במסגרת שיפוץ חזיתות בתים הרבה אנשים רוצים לחדש גם את החצר והחנייה. לעתים ישנן חצרות מוזנחות הפוגעות במראה הבניין ומוטב להשקיע ולחדשן. לעתים במסגרת השיפוץ מתקינים גם שערים חשמליים לחנייה המאפשרים להבטיח שרק דיירי הבניין ישתמשו בחנייה.

שיפוץ חזיתות הבניינים מטפל בסוגיות אסתטיות אך בהחלט יש לו גם נגיעות לעניינים קריטיים הקשורים לבטיחות ויציבות המבנה. במקרים רבים העמודים התומכים של הבניין הנמצאים גם בחזית סובלים מפגיעות הזמן, טייח מתפורר וברזל חשוף. אלו הם בעיות הדורשות טיפול מקצועי. עמודים אלו תומכים בבניין והחשיפה של הברזל גורמת לו להחליד ולהיחלש ובסופו של דבר יכולה להביא לקריסת הבניין. זהו תחום מיוחד של שיפוץ בניינים הדורש מומחים לחיזוק העמודים, עיבוי ואפילו הוספת חדשים במקרה הצורך.

Call Now Buttonלחץ ליעוץ