חיזוק פסיפס במבנים

חיזוק פסיפס במבנים

אבני הפסיפס הקטנות מוסיפות יופי ויוקרה לכל מבנה שבו הן ממוקמות סביבו. עם השנים, הגשמים והסערות קורה לא אחת שאריחי הפסיפס מאבדים את החיזוק שלהם לקיר ולא אחת הם נופלים מהבניין כלפי מטה. 

מדובר במצב מאד מסוכן כיוון שהאריחים הקטנים והחדים נופלים מגובה רב ובתאוצה גבוהה ועלולים לפגוע בשכן, עובר אורח או ילד כך שהסיכון הוא גדול מאד. קיים חשש גם לפגיעה ברכוש כמו ברכבים החונים בחניון מתחת למבנה זה, בחלונות, תריסים, מבנה סמוך ועוד.

תוכנית פעולה לטיפול במבנה 

העובדים שלנו מיומנים בביצוע עבודות חיזוק פסיפס במבנים והם מבצעים את הפרויקט על כל שלביו באופן מקצועי ומסור. זאת בהתאם להנחיות המקצועיות של המפקח או המהנדס ויועץ הבטיחות אשר מייעץ מהי הדרך הנכונה ביותר לטפל באריחי הפסיפס כדי למנוע נפילות נוספות שלהם. 

חשיבות הטיפול באריחי הפסיפס 

קיימות כמה סיבות מהותיות לטיפול באריחי הפסיפס:

  • מניעת נפילות וגרימת נזק לגוף ולרכוש.
  • כל אריח שנופל מאפשר למי הגשם להתקרב לקיר וליצור סדקים, חלחולי מים, רטיבות, עובש חדירת מים לדירות ועוד. 
  • ברגע שהקירות רטובים הם גורמים לכך שהאריחים חלקלקים, חזקים פחות ולכן הם מסוגלים להתנתק במהירות די גבוהה מהקיר, להיות תלויים או לחילופין ליפול.
  • הימצאותם של אריחי הפסיפס יוצרת קיר אסתטי ויפהפה. כל אריח שנופל יוצר חור במבנה הגיאומטרי ומכער את נראותו של המבנה כולו.

לכן יש צורך לטפל בחיזוק אריחי הפסיפס מוקדם ככל האפשר כדי למנוע החמרה של המצב. 

חיזוק אריחי הפסיפס 

סדר הפעולות הנכון הוא בשלב הראשון ביצוע כל התיקונים הנדרשים על הקירות. שיקום משטחי הבטון, איטום הסדקים הן העמוקים והן השטוחים. מדובר בפעולה לוקחת פרק זמן ארוך עד שעוברים על כל הקירות לאורכם ולרוחבם, סותמים את כל הסדקים, עוצרים את הרטיבות אשר חדרה לחלק הפנימי של הדירה ומשקמים כל צורך בקירות החיצוניים.

הפעולות הללו מחזירות לקירות את היכולת לבודד אותן כך שלא יהיה לדיירים חם מדי בקיץ וקר מדי בחורף. פעולה מקצועית, תפתור את בעיית הרטיבות והיא לא תופיע שוב. 

כמו כן מבצעים איטום הפוך בקומות הנמוכות, במקלט ובמרתף כדי לטפל גם במיקומים הללו בבעיות הרטיבות שנוצרו עקב העובדה שאריחי הפסיפס נפלו. 

כל פעולות האיטום מבוצעות באמצעות חומרי איטום חדשניים בטיב מעולה, למילוי כל החלל בחומר זה לקבלת אפקט מושלם. 

לאחר מכן מטפלים העובדים שלנו באריחים עצמם, אם הם תקינים הם מחוזקים שוב לקיר באמצעות ברגיי נירוסטה בכמה מקומות כך שלא יהיו מקומות לא יציבים אשר יהיה חשש שהאריחים ייפלו. אריחי פסיפס אשר אינם תקינים, לא יחוזקו לקיר אלא יבוצע שימוש באריחי פסיפס חדשים.  המגמה היא למצוא אריחים בצבע קרוב למקור. 

מבנה בעל אריחי פסיפס הזקוק לשיפוץ 

אם במבנה בו אתם גרים קיימים אריחי פסיפס בחלק החיצוני וקיים חשש שהם אינם מחוזקים, כדאי לבצע את חיזוקם בהקדם האפשרי.

דברו אתנו ונציגים שלנו יגיעו לבחון את המצב על פני הקירות, כדי לתת לכם אינדיקציה ראשונית של הצורך הקיים. במקביל חייבים לגייס יועץ בטיחות ומהנדס שיחליטו על דרך הפעולה הנכונה עבורכם.

Call Now Buttonלחץ ליעוץ