חיזוק אריחי שיש במבנים

חיזוק אריחי שיש במבנים

בבניינים ותיקים רבים הותקנו אריחי שיש ליופי סביב המבנה. עם השנים ופגעי מזג האוויר חלק מהאריחים השתחררו וחלקם רופפים. מדובר במצב מסוכן מאד כיוון שאריחי השיש עלולים ליפול למטה ולפגוע חלילה בעוברי אורח אשר הולכים ליד הבניין.

כאשר הבניינים הללו נבנו לא היו תקנים אשר קבעו אילו סוגי אריחי שיש מתאימים לחיבור בגובה, מהם החיזוקים הנכונים אשר יש לבצע כדי שהאריחים לא ישתחררו ותקנים נוספים בתחום זה. עקב כך, כל קבלן עשה כראות עיניו ואת התוצאות רואים כעת בשטח כאשר אריחי שיש נופלים, במיוחד כאשר יש סערה אשר מזיזה את האריחים וגורמת להם לחוסר יציבות משמעותית.

כדי למנוע אסונות מסוג זה, חייבים לבצע שיפוץ בניין משותף הכולל את החיזוק של אריחי השיש וחשוב שהדבר ייעשה מוקדם ככל האפשר.

חיזוק אריחי שיש 

ביצוע פעולות של חיזוק אריחי שיש דורשים מיומנות רבה, העובדים שלנו עוסקים בכך שנים רבות ולכן הם מכירים את המצבים השונים שבהם אריחי השיש נראים תלויים בין שמים לארץ, אלו שמחוזקים בכמה נקודות ועוד. לאור המורכבות של עבודה זו, היא נמשכת בדרך כלל כמה חודשים.

וועד הבניין שוכר בדרך כלל מהנדס, מפקח ויועץ בטיחות אשר קובעים את תכנון העבודה, מה לעשות על פי מצבו של כל אחד מהאריחים, אם להחליפו באחר או לחזק אותו פעם נוספת. אנשי המקצוע מגיעים לפרויקט בתדירות גבוהה כדי לבחון את ההתקדמות 

לצורך ביצוע העבודות, מרימים פיגומים לרוחבו של הבניין עד הגעה לגובה הנחוץ שהוא הגובה של אריחי השיש העליונים. לעיתים מדובר באריחי שיש מסוג זול ולא עמיד שהותקנו על המבנה ולעיתים הסיבה להתפוררות היא אזור הממוקם בסמוך לים ועקב רמת המליחות הגבוהה השיש מתפורר מהר יותר מאשר אילו היה ממוקם בשטח פנימי יותר.

אופן ביצוע פעולות החיזוק

אפשר לבצע זאת גם באמצעות סנפלינג, פיגום נייד, מנוף בעל זרוע חיצונית ניידת או במת הרמה. השלב הראשון הוא מריחת חומר אנטי קורוזובי על הברזל החשוף לצורך הכנת השטח לקבלת אריחי השיש וחיזוקם לקירות החיצוניים. טיפול זה מתבצע בכל מבנה אשר קיימים בו אריחי שיש ללא קשר לסוג שלהם כיוון שהתופעה היא זהה.

העובד מגיע לכל אריח ובוחן את מצבו, אם הוא מחוזק כיאות, אם הוא נוטה ליפול או כל סיטואציה אחרת. כדי לחזק כראוי את האריחים הבעייתיים, יש לבצע זאת רק באמצעות ברגיי נירוסטה אשר מחברים את האריח בכמה נקודות מתוכננות אשר עליהן מקבלים הנחיה כמה ברגים להבריג בכל נקודה. ברגיי הנירוסטה מסוגלים ליצור חיבורים מאסיביים שיחזיקו לאורך זמן. בנוסף לכך מעגנים כל אריח למקומו ובמידת צורך משתמשים גם בזוויות פלדה מגולוונות ליצירת מרחב מוגן במאת האחוזים.

מיזם חיזוק אריחי השיש 

הצוותים המקצועיים שלנו מבצעים פרויקטים הכוללים חיזוק אריחי השיש במקומות שונים ברחבי הארץ. נשמח להגיע לראות את מצבו של המבנה שלכם, להבין מהן הפעולות הנדרשות ועל פי מידע זה נוכל לתת לכם הצעת מחיר ולבצע את הפעולות בזמן הנדרש. 

אנו פועלים בהתאם לדרישות התקן, בעלי הרישיונות והביטוחים הנדרשים לצורך ביצוע עבודות בהיקף זה.

Call Now Buttonלחץ ליעוץ