שיקום טיח במבנים

שיקום טיח במבנים

שיקום טיח במבנים הוא צורך חשוב מאד כדי להגן על הדיירים הגרים בדירות השונות בכל מבנה. 

שיקום טיח

במבנים רבים קיים צורך בשיקום הטיח עקב סיבות שונות כמו לדוגמה:

  • עבודת טיח לא ראויה אשר בוצעה ולכן יש צרך בביצוע כל העבודה מחדש.
  • כתמי רטיבות אשר גרמו לטיח להתפורר וליפול.
  • סדקים שנוצרו עקב גשמים וגרמו למים לחלחל פנימה ולגרום נזק לדירות השונות. 
  • חלודה שהתמקמה על רשתות הברזל אשר הרחיב את מיקומו ודחק החוצה את הטיח.

בשנים האחרונות אנו מבצעים עבודות טיח מקצועיות תוך שימוש בחומרים הבסיסיים שהם טיט, מים ומלט במינונים הנכונים, אך מוסיפים להם חומרים חדשניים אשר עושים את ההבדל כדי שהטיח יחזיק מעמד לאורך שנים רבות. ביניהם חומרים כמו דבק בי ג'י בונד או דבק לטקס אשר הוכיחו במאות מבנים את חשיבותם, כיוון שכך הטיח הופך לחומר הרבה יותר עמיד. 

עבודת הטיח

עבודת הטיח מתבצעת בכל מבנה בתום בניית השלד כדי לחזק אותו ולהעניק לו חוזק, מיצוק ואת המעטפת הנדרשת. המטרה היא ליישר את הקירות למרוח אותם בחומרים כדי להגן עליו, הללו טרם ביצוע עבודות הגמר. רק לאחר סיום עבודות הטיח אפשר לצבוע את הקירות החיצוניים והפנימיים בצבע, שליכט וכו'.

שלבי שיקום עבודות טיח

בשלב הראשון מבצעים את כל התיקונים הנדרשים, אוטמים את כל הסדקים, מחדירים להם חומרי איטום ייעודיים ומשפשפים את הקירות שאינם תקינים או ישרים.

כמו כן מנקים את כל שכבות החלודה אשר הצטברו במיקומים שונים במבנה וחשפו את הבטון ואת רשתות הברזל. חשוב לבצע פעולה זו בהקדם כיוון שעם כל מטח של גשם, מצבם של הבטון ורשתות הברזל נשחק עוד ועוד. בתום כל העבודות הקשורות לאיטום קירות חיצוניים בכל המבנה, אפשר לטפל בשיקום הטיח.

לאחר מכן מפנים את השאריות, מנקים את הפריטים הבולטים כמו צנרת וברזלים שהיו על הקירות ומכינים את תערובת הטיח הכוללת את החומרים הבסיסיים תוך הוספת החומרים הייעודיים. אנשי מקצוע מיומנים שלנו, מורחים את הטיח על פני כל הקירות. בנוסף לכך הם דואגים לכך שכל הקירות יהיו מיושרים באופן מיטבי, כדי שיהיו ערוכים לשלב הגמר.

שלבי עבודות הטיוח

כדי לחזק את הטיח אל השלד, מבצעים פעולה של הרבצת טיח הכוללת התזת שכבת יסוד על המבנה באופן אחיד. לאחר ששכבה זו מתייבשת, מורחים טיח שחור ומיישרים את כל הקירות תוך שימוש בסרגלים ובחוטי סימון.

השלב הבא הוא מריחת פריימר על פני כל השטח, המתנה לייבושו ולאחר מכן שליכט כדי ליצור חומר מקשר ביניהם.

אם הקירות הפנימיים נפגעו מהרטיבות או מפעולה לא תקינה של מריחת הטיח בעבר, מורחים גם טיח לבן.

אם גם לכם קיים נזק במבנה הכולל כמה קומות או בבית פרטי, הצוות המנוסה שלנו יוכל לראות את המקום ולהציע תוכנית פעולה של שיקום הטיח בדרך מקצועית ביותר.

הידע הרב שצברנו עם השנים, מוביל אותנו לביצוע עבודה יוצאת דופן במקצועיותה, כאשר אנחנו מבצעים כל שלב באופן מוקפד ומדויק. 

התוצאה הסופית היא קירות אטומים באופן ראוי ושיקום טיח אשר בוצע בצורה מושלמת בכל השטח. 

Call Now Buttonלחץ ליעוץ