איטום וזיפות גגות – דברים שחשוב לדעת

כאשר מגיע החורף ומביא אתו את הגשמים לפעמים הגג מתחיל לדלוף. אלו יכולות להיות טיפות קטנות של מים המחלחלות להם במשך שעות ויוצרות כתמים ונזק על קירות הבית.

שלא לדבר על עובש הגורם למחלות נשימתיות.  ואז שכבר מאוחר מידי אנשים נזכרים בגג שלהם ומחפשים קבלן לאיטום וזיפות גגות. האמת שדווקא עכשיו בחודשי הקיץ כאשר הטמפרטורות גבוהות, זהו הזמן הטוב ביותר בשביל לדאוג לגג שלכם. זהו הזמן להזמין אנשי מקצוע בשביל לבדוק את הגג שלכם ולהכינו לחורף.

תופתעו לגלות שהקיץ החם הוא תקופה  עמוסה אצל מי שעוסק באיטום וזיפות גגות.

איטום וזיפות גגות

הכנת הגג לחורף היא אינה רק איטום וזיפות הגג אלא גם שמירה על ניקיון הגג, כאן אתם צריכים לקחת גם אחריות אישית.

חשוב לשמור על גג נקי ועל מרזבים פתוחים. הרבה פעמים במהלך הסתיו מצטבר לכלוך על הגג, אלו יכולים להיות עלים יבשים הנישאים ברוח או כל דבר אחר.

מי שמתעסק בגגות כבר ראה הכול אפילו יונים מתות הסותמות מרזבים. לכן בטרם מגיעים הגשמים עליכם לנקות את הגג ולוודא שהמרזבים פתוחים.

כאשר יש לכלוך על הגג הגשם הראשון ישטוף את הכול ישר אל תוך המרזב ויצור לכם סתימה. מים עומדים על גג הבית הם הצעד הראשון בדרך לנזילות.

איזו שיטת איטום מתאימה לבניין שלכם

לאחר שווידאתם שהגג נקי אפשר להתחיל לבדוק את נושא האיטום. זפת היא אחד האמצעים המוכרים ביותר בתחום האיטום אך זוהי לא האפשרות היחידה. ישנם מוצרים שונים לאיטום גגות שאינם בהכרח מכילים זפת.

ישנן יריעות ביטומן שהן הצורה המודרנית של הזפת, חומרים אפוקסיים ועוד פתרונות.  לכל מוצר יש את העלות שלו וזה נכון שלעתים העלויות הן כלל לא זולות.

מדובר בחומרים יקרים והרבה עבודה. אך חשוב לזכור שהחיסכון האמתי מושג במניעת הנזילות. מוטב להשקיע בחומרים קצת יותר יקרים בשביל לקבל איטום מקצועי אשר מחזיק מעמד לאורך זמן.

זו בעיה ידועה אצל אנשים רבים המבקשים לחסוך ובוחרים בקבלן לא מקצועי אשר מבצע איטום באיכות ירודה וזולה שאינה מחזיקה את הגשם הראשון.

זכרו שהרטיבות מאיצה את בלאי הקירות והתקרה ובסופו של דבר עלולה להוביל לעלויות שיפוץ ותחזוקה גבוהות מאוד. אם אתם חוששים שעם החורף יגיעו נזילות מומלץ לקבוע פגישת ייעוץ.

פגישת ייעוץ להתאמת שיטת איטום

ניתן לקבוע פגישת ייעוץ חינם בה מומחים בתחום האיטום יבדקו את הגג וקירות הבית וימליצו לכם על אמצעי האיטום המתאימים עבורכם אשר יבטיחו לכם חורף יבש בתוך הבית. מכיוון שאין שום התחייבות מצדכם מומלץ מאוד לקבוע את פגשת הייעוץ.

עוד דבר חשוב לפני סיום – חשוב לדרוש מהקבלן אחריות לאיטום הגג. קבלן אשר עושה עבודה מקצועית אינו חושש להעניק אחריות במסגרת התנאים המקובלים בשוק.

Call Now Button