איטום מקלטים

ההגנה הטובה ביותר בבית פרטי וכן בדירת קומות, היא בניית מקלט או שיפור התנאים במקלט הקיים.ברוב החללים התת קרקעיים נוצרות בעיות שונות שנובעות מכך שהמבנה אינו חשוף לאור השמש ולאוויר, מה שיוצר רטיבות ועובש. בכדי לאפשר למקלט להיות מקום נוח וראוי לאכלוס של בני אדם, יש לעשות איטום מקלטים מקצועי ויסודי שיפתור את רוב הבעיות. חשוב להבין כי מי הגשם מגיעים בסופו של דבר אל האדמה, כך שאין מנוס מהם, אך בכדי לאטום היטב את גג המקלט יש לעשות זאת בצורה מאוד ממוקדת וזהירה, תוך שימוש בחומרים המתאימים לאיטום, באמצעות שיטות מקצועיות שיגנו על האיטום לאורך זמן.

איטום מקלטים

ממה נגרמת הרטיבות ולמה היא עלולה לגרום?

בראש ובראשונה, הסיבה העיקרית שגורמת בדרך כלל לרטיבות היא התפוצצות של צינור מים בקירות, מה שגורם לריחות חריפים ולהתפתחות של טחב ועובש. סיבה נוספת היא גשם וכמובן איטום מרושל של מקלט או מרתף, מה שעלול לגרום לחדירת מי הגשם ולנזקים גדולים מאוד כאמור טחב, עובש ואפילו ריקבון. בכדי למנוע מצבים אלו וליהנות ממקלט יבש ונקי הן עבור אכסון ציוד והן עבור מקרים של הגנה מפני טילים במצב בטחוני מאיים, כדאי ומומלץ מאוד להכין את המקלט לתקופת החורף, בה יש סיכוי גדול יותר לרטיבות.

כיצד מבצעים איטום מרתפים בצורה נכונה?

לפני איטום מקלטים יש לחלק את הפעולות למספר שלבים שונים, כאשר תחילה יש להכין את השטח, לרכוש את הציוד הנדרש, לתכנן את המהלכים ובשלב השני יש לבצע את עבודת האיטום. בכל שלב יש לעשות מספר פעולות ולהיות זהירים וקפדניים. למידע נוסף על איטום מרתפים ומקלטים.

קיראו גם:

שלב עבודות ההכנה

לאחר רכישת הציוד הנדרש והחומרים הנדרשים עבור האיטום, יש להכין היטב את השטח, כך שהאיטום יתבצע באופן חלק ומהיר יותר. יש להסיר את שכבות הקיר בניהם צבע, טיח, חלקי בטון סדוקים עד חשיפת הבטון עצמו. לאחר מכן, יש לצפות את הברז בחומר מיוחד שמונע חלודה. ברוב המקרים הברז יהיה חלוד, אך גם אם לא, מומלץ להשתמש בחומר מונע לעתיד. לאחר מכן יש לבצע החלקה ומילוי הבטון באמצעות חומרים מיוחדים שישמרו על האיטום לאורך שנים.

שלב עבודת האיטום

הקפידו לעבוד באופן זהיר, מדויק ונקי, כך תוכלו להיות יותר יעילים ולבצע את האיטום בצורה הטובה והנכונה ביותר. לפני הכול חשוב להתחיל את האטימה בחללים קטנים כגון משקופים או צינורות הגלויים לעין. לאחר האיטום של החללים הקטנים, ניתן לעבור אל קירות הבטון בהנחת חומר איטום צמנטי. לאחר שהחומר מתייבש יש למרוח שכבה שנייה ואפילו שלישית, כך שהאיטום יישמר לאורך זמן.

חומר צמנטי יחד עם תהליך נכון איטום המקלטים שתבצעו יהיה יעיל לתקופה ארוכה ויאפשר לכם ליהנות ממקלט נקי ומאוורר.

Call Now Buttonלחץ ליעוץ