איטום מקלטים

בבתים רבים בישראל ישנו מקלט או מרתף תת קרקעי. מקלטים תת קרקעיים סובלים במקרים רבים מבעיות של רטיבות. בסופו של דבר לאחר שנים רבות כל מקלט סובל מבעיות רטיבות.

הסיבה לכך הוא שהמקלט נמצא מתחת לאדמה הסופגת את המים והלחות והבטון תמיד חשוף לרטיבות. לאט לאט המים חודרים ופוגעים בבטון ובברזל שבתוכו. לא אחת אנו רואים מקלטים ישנם שבהם חתיכות מיציקות הבטון נופלות וחושפות את הברזל המחליד.  למידע נוסף על איטום מרתפים.

הבעייתיות הגדולה באיטום של חללים תת קרקעיים היא שהרטיבות מגיעה מבחוץ, מהאזור אשר אינו נגיש. זה הופך את האיטום למאתגר במיוחד, אך יש מה לעשות במקרים של רטיבות במקלטים בתנאי שמבינים שחייבים לעשות עבודה יסודית. ניקוי וטיוח של האזור לא יפתור שום בעיה, הם נותנים טיפול חיצוני בלבד שאינו מחזיק  מעמד זמן רב ואינו פותר את הבעיה.

ישנן מספר שיטות לאיטום אך ללא ספק השיטה המתקדמת ביותר היא שיטת האיטום הגבישי, זוהי אחת השיטות שבה משתמשים באיטום מקלטים. בשיטה זו מחדירים אל תוך הבטון כימיקלים מיוחדים החודרים היטב לכל הסדקים ויוצרים שכבת איטום גבישית אשר אינה מתמוססת במים ואינה מאפשרת מעבר מים. שיטה זו נותנת פתרון של ממש אשר מונע חלחול של מים אל תוך הבטון.

למעשה הכימיקלים חודרים עמוק אל תוך הבטון ומגיעים ממש לברזל ומגנים עליו. לפני התזת הכימיקלים, ראשית יש לנקות היטב את כל האזור. יש להסיר את כל חלקי הבטון המתפוררים והרופפים מיציקת הבטון המקורית. יש להסיר את החלודה מברזל הזיון ולנקותו היטב בעזרת דיסק. רק לאחר שהכל נקי ניתן להתיז את חומרי האיטום הגבישי. רק לאחר שלב האיטום הגבישי מבצעים את תיקוני הבטון.  שיטה זו טובה לאיטום פנימי ואיטום חיצוני, הבעיה רק שלא תמיד ניתן לבצע איטום חיצוני.

שיטות איטום אחרות עושות שימוש בחומרי איטום על בסיס ביטומן, כמו למשל יריעות ביטומן או חומרי ביטומן אחרים המיועדים למריחה. כמו כן ישנם מקרים בהם משתמשים בחומרים אקריליים. אנשים רבים נוטים להזניח את המקלטים אבל במציאות הביטחונית של ישראל לא ניתן להרשות לעצמינו להזניח את המקלטים. לכן, במידה ונתקלתם בניצנים של בעיות רטיבות במקלטים פנו מיד למומחים לאיטום. יש לבחון את הבעיה ולהתאים לה את הפתרון האישי הטוב ביותר. שיטות איטום אלו מתאימות לכל מבנה תת קרקעי, לאו דווקא מקלט, זה יכול להיות גם פיר מעלית לצורך העניין.

 

 

 

 

Call Now Button