חיזוק קרמיקה במבנים

חיזוק קרמיקה במבנים

קרו בעבר מקרים שבהם נפלו ארצה אריחי קרמיקה שחוזקו לפני שנים רבות לקירות הבניין. קיים חשש מנפילות של אריחי קרמיקה נוספים מגובה רב כלפי מטה כיוון שהם עלולים לגרום לנזק פיזי רציני לעוברי אורח אשר נמצאים שם במקרה וגם לרכוש כמו רכבים החונים בחניון.

פגעי מזג האוויר והמליחות של הים יצרו במקומות רבים את ההתנתקות האיטית של האריחים מקיר המבנה עד שהחלו אריחים בודדים להתנתק לחלוטין וליפול.

לכן כל וועד בית או חברת ניהול מעוניינים לבצע את הפעולות הטכניות הנדרשות כדי שלא ייפלו אריחי קרמיקה ויגרמו לנזקים שחלקם הם מסוכנים ובלתי הפיכים. הם מודעים לחשיבות ולדחיפות הרבה של נושא זה ולכן עושים כל שניתן כדי לקדם את התהליך. 

המצבים המסוכנים ביותר קורים בעיקר בחורף כשהרוחות העזות מנשבות או קיימת סערה משמעותית אז קיים סיכון רב בטלטולם של האריחים. אלו שרופפים עלולים ליפול ואלו שהיו מחוזקים עלולים להפוך למצב שבו הם רופפים. 

פרויקט של חיזוק קרמיקה במבנים 

לאורך שנים רבות אנו עוסקים בביצוע פעולות מסוג זה במקומות רבים ברחבי הארץ. ברוב המקרים מדובר בבתים ישנים אשר הודבקו על קירותיהם החיצוניים אריחי קרמיקה עוד טרם עידן התקנים הנחוצים לכל פעולה מסוג זה. 

רוב הפרויקטים מסוג זה אורכים כמה חודשים עד שאנחנו מסיימים לטפל בכל אריחי הקרמיקה הממוקמים לכל אורכו ורוחבו של המבנה.

הדרך הנכונה לטפל בפרויקט זה היא לשכור יועץ בטיחות ומהנדס שיבדקו באופן מעמיק את המצב בבניין והם אלו שיתוו את דרך הפעולה המהירה והנכונה ביותר.

עקרונות ביצוע מיזם מסוג זה

בהתאם למצבו של הבניין וכמות אריחי הקרמיקה הרופפים, מקבל המהנדס החלטה אם לבצע פיגומים סביב הבניין או להשתמש במנוף בעל זרוע עבודה חיצונית, במות הרמה או סנפלינג.

המטרה היא להגיע בהקדם לכל אריח ולמנוע את נפילתו ארצה. אם מצבם של רוב האריחים הוא גרוע, יוצאו כולם ולא יחוברו שוב לקירות החיצוניים. על הקיר יימרח חומר אנטי קורוזובי על הברזל החשוף כדי להכין את המשך הטיפול באריחים. אפשר יהיה להרכיב אריחים חדשים או לוותר על פריט זה כלל וזאת בהתאם להחלטת המהנדס וועד הבית של הבניין.

אם מחליטים לחבר מחדש את אריחי הקרמיקה הללו או אחרים, יש לבצע זאת תוך שימוש בברגים העשויים מנירוסטה שהוא החומר החזק ביותר. כדי לקבע זאת כראוי קיימת הנחיה מדויקת כמה ברגיי נירוסטה לחבר לכל אריח ומה יהיו המיקומים. שימוש בכמה ברגים ייצור מעטפת של הגנה כך שהאריח לא ייפול אלא תמיד יהיו ברגים שיחזקו אותו לקיר. במקרים מסוימים, יוחלט גם על עיגון האריחים, התקנת זוויות פלדה מגולוונת ועוד.

היערכות לביצוע פרויקט חיזוק קרמיקה במבנה 

אם גם במבנה המגורים או המשרדים שלכם קיימת בעיה מסוג זה, הצוות המקצועי שלנו ישמח להגיע ולבדוק את המצב בשטח. אנחנו מציעים תוכנית פעולה על פי שלבים בהתאם לרמת הדחיפות כדי למנוע מצבים מסוכנים.

הוצאת האריחים, חיזוקם או התקנת אריחים חדשים בהתאם להמלצה המקצועית של המהנדס האזרחי ויועץ הבטיחות אשר מכירים את הנושא מכל היבטיו ועל כל השלכותיו. 

Call Now Buttonלחץ ליעוץ