איטום מבנים לקראת החורף

בחורף כאשר מתחילים הגשמים, ביחד איתם מתחילות גם נזילות המים ובעיות הרטיבות. האמת היא שהבעיות אינן מתחילות בחורף, הן רק מתגלות בחורף כאשר הכול מלא מים.

סביר להניח שהן היו שם כבר קודם מבלי שידעתם. הבעיה היא שבחורף קשה למצוא זמן מתאים לטפל בבעיות; הגשמים ומזג האוויר אינם מאפשרים טיפול נאות בבעיה. הדרך הכי נכונה לטפל בבעיה היא לעשות איטום בניינים לקראת החורף, כלומר בטרם החלה העונה הגשומה.

איטום מבנים לקראת החורף

בתקופת הקיץ היבשה יש לחשוב קדימה ולהתכונן לחורף. חלק גדול מבעיות האיטום נוגע לגגות, אך לא רק, ויש לבדוק ולהכין אותם לקראת החורף. אם תזמינו ממוחה איטום הוא יוכל בקלות לסקור את המבנה ואת הגג ולזהות את כל נקודות החולשה והפוטנציאל לנזילות.

אחרת אתם תזהו אותם רק כאשר יגיעו הגשמים. מומחה איטום יכול לעשות את הסקירה הטובה ביותר של הגג והמבנה אך ישנם גם דברים שאתם יכולים לבדוק בעצמכם. כאשר מדובר בגגות חייבים להקפיד על הניקיון של הגג ושל המרזבים. חפצים שונים הנמצאים על הגג בעונת הקיץ יכולים להגיב עם שכבת האיטום ולפגוע בה; לכלוך ועלים יבשים שהביאה הרוח יכול לחסום את המרזבים. כאשר המרזבים חסומים המים עומדים על הגג ומחפשים מאיפה לחלחל. כמו כן יש לחפש אחר סדקים ונקודות תפר שונות בהן יש פוטנציאל לחדירות מהם ולוודא שהן אטומות היטב.

 

במידה והמבנה נבדק על ידי מומחי איטום ונמצאו ליקויים יש לתקנם בהקדם וללא לחכות לגשמים. הקיץ הוא הזמן הטוב ביותר לתקן ולאטום, החום והיובש יסייעו לחומרי האיטום להתקשות במהרה. דבר שבחורף עלול להיות בעיה. הקיץ הוא העונה שבה חברות האיטום עובדות קשה, הקפידו להזמין בדיקה בהקדם ולא לחכות לרגע האחרון.

מומלץ גם לבקש חוות דעת והצעות מחיר של 2 או 3 חברות איטום שונות ולבחור את ההצעה הטובה ביותר. בכוונה איני אומר את ההצעה הזולה ביותר מכיוון שהיא לא בהכרח המשתלמת ביותר. ישנן שיטות איטום שונות ולכל אחד יש את העלויות שלה ואת הנסיבות בהן משתמשים בה. אתם לא רוצים לגלות שחברת האיטום השתמשה בשיטה לא מתאימה רק מכיוון שזה יותר זול. כאשר מדברים על איטום מבנים ואיטום של הבית או העסק שלכם יש לתת חשיבות מרובה לאיכות העבודה. כמו כן חפשו אחר מומחי איטום עליהם קיבלתם המלצות, כאלו אשר עובדים תחת פיקוח של מהנדס.

 

כל מבנה צריך את הפתרון המתאים עבורו, היזהרו משיפוצניקים המשתמשים בשיטה אחת ויחידה והכריזו על עצמם כמומחי איטום. יש צורך בבדיקה והחלטה לגבי צורת האיטום. קיימות טכניקות שונות כמו יריעות ביטומן, שיטות איטום גגות, חומרי איטום אקריליים ועוד סוגים, אשר צריך להתאים על פי המקרה הספציפי.

Call Now Buttonלחץ ליעוץ