טיח צבעוני למבנים

טיח צבעוני למבנים

טיח צבעוני הוא שכבה גמישה של חומר שליכט אשר נמרח בדרך כלל על קירות חיצוניים. תפקידו של חומר זה הוא להגן על הקירות כך שלא יחדרו דרכו מי גשמים ולא יוצרו בהם לאורך השנים סדקים עקב תזוזות הקרקע אשר קורות מעת לעת.

החומר הייחודי והעבה אינו מחצין בעיות שונות אשר מתגלות עם הזמן כמו תקלות שונות בקירות, פגמים, שקעים או כל ליקוי אחר. מריחת השליכט הצבעוני יצור תמיד נראות מושלמת. כדי להוסיף יופי לשכבת הטיח אפשר להוסיף גם טקסטורות ייחודיות אשר מוסיפות יופי רב לכל הקירות.

מהו טיח צבעוני?

מייצרים טיח זה על ידי שימוש בתערובת אקרילית על בסיס מים, המכילה סיליקון וסיבים. החומר מחזיק מעמד לרוב כעשר שנים או מעט למעלה מכך ולאחר מכן הוא עלול להיסדק או להתפוצץ. דבר זה גורם לחלחול מים לתוך הבית, כתמים של רטיבות, בעיה בבידוד ובצורך דחוף לטיפול בנושא זה.

הפתרון הוא למרוח שכבה של טיח צבעוני לפני היווצרותם של הסדקים. אך אם הם כבר קיימים חייבים בשלב הראשון לאטום אותם כראוי ורק לאחר ביצוע כל עבודות האיטומים, למרוח את השכבה החדשה של הטיח הצבעוני.

צבעי הטיח והאפשרות ליצור טקסטורות 

בחנויות המקצועיות אשר עוסקות בחומרי צבע ובחומרי בניין אפשר לרכוש כמה סוגים של טקסטורות אשר קיימים בהתאם לעוביים של הגרגרים במכלול. כאשר רוכשים תערובת שגודלו של כל גרגר הוא אחד או שני מ"מ, תתקבל מריחה עדינה של השליכט הצבעוני. אם בוחרים גרגרים עבים יותר, השליכט ייראה מגושם הרבה יותר.

ישנן רמות שונות של טקסטורה אפשרית, אשר נקבעת לפי עובי הגרגרים בתערובת. קיימים גרגירים בעובי של מ"מ אחד, או גרגירים של 2 מ"מ. ככל שהגרגיר עבה יותר, הטקסטורה תראה גסה ומגושמת יותר. 

עם זאת, מעבר ליופיו של הקיר, כל שימוש בגרגרים בדרגת עובי דקה יותר תחשוף את הליקויים עקב השמש החודרת לקיר ואילו שימוש בגרגרים עבים יותר, יוצרת מעטפת איתנה אשר מגינה על הקיר, אפקטיבית הרבה יותר ומסתירה ליקויים אם יהיו כאלה בעתיד. 

ספקטרום הצבעים להכנת טיח צבעוני הוא רחב מאד ואנו נוהגים לרכוש צבעים מקצועיים בעלי תו תקן ישראלי, אשר עמידים לקרינה המאסיבית של השמש היוקדת וזאת כדי שקרני ה UV לא יפגעו בצבע, דבר שיגרום לו לדהייה.

פעולת המריחה של השליכט הצבעוני

השיטה היא למרוח פריימר על כל המרחב, לערבב היטב את השליכט טרם ביצוע המריחה כדי ליצור אחידות של החומר ולא מצב שבו הגרגרים שוקעים. למרוח את החומר עם מאלג' ולשפשף זאת בו בזמן וכך ליצור טקסטורה.

שיטה זו מיושמת בעיקר בקירות חיצוניים אך לעיתים גם בקירות פנימיים כאשר מעוניינים בעיצובים ייחודיים. 

בשנים האחרונות ביצענו הרבה מאד עבודות מקצועיות ויוצאות דופן של שליכט צבעוני ברחבי הארץ. אם אתם זקוקים למריחת שליכט צבעוני בביתכם החדש או בבניין מגורים, נשמח לבצע עבודה זו עבורכם. הצוותים המנוסים שלנו עובדים בשיטות הנכונות כדי ליצור שמירה מרבית על קירות הבית תוך הגנה על שלמותם, כדי למנוע חדירה של מי גשם על כל השלכותיהם. 

Call Now Buttonלחץ ליעוץ