איטום מקלחון – למה לעשות ומה הפואנטה?

רטיבות בחדרי הבית יכולה להיות צרה צרורה, וכאשר מדובר בחדרי השינה זו אף צרורה כפליים – לכן חשוב שכל מקורות הנוזלים והלחות בבית יהיו אטומים ומכוסים כפי שצריך, זאת על מנת שנימנע בהצלחה ממקרי רטיבות נוראיים שגורמים לטחב ועובש בעתיד.

איטום מקלחון

החדר הכי חשוב בבית אותו יש לדאוג לאטום כנגד מים ונוזלים הוא חדר הרחצה, ובפרט המקלחון או האמבטיה בה אנו מתקלחים. לפני שבכלל ניגשים למלאכה זו יש לוודא כי חדר הרחצה נקי היטב מלכלוך, טיח ואבק, ולאחר מכן להתחיל במלאכת האיטום. כמו כן, חשוב לוודא שמזהים את מקור הרטיבות על מנת לא לעבוד לחינם.

איטום מקלחון חשוב מכיוון שהוא מונע ומגן עלינו מפני רטיבות ולחות בחדרי הבית שקרובים אל חדר הרחצה וכמו כן גם מונע תחלואה מהירה של הבטון והקירות בחדר הרחצה, שעשויים לגרום לעובש וטחב, אשר מסוכנים לבריאות וידועים כגורמים לבעיות רבות בנשימה ובעצבים, להתפשט ברחבי הבית ולסכן את בריאות הדיירים.

דבר נוסף שהתהליך מונע הוא פגיעה בתשתית הקיימת של החדר והגנתו כנגד שחיקה והרס פנימי, וזו סיבה מצוינת לבצע אותו בהקדם האפשרי ככל שניתן ובאיכות הטובה והגבוהה ביותר שניתנת להשגה. אין לחשוש מפנייה לבעל מקצוע עם ניסיון, אך גם אם תרצו לפתור את זה באופן פרטי בעצמכם מדובר בתהליך די פשוט שמצריך לא הרבה כלים וניתן להשלים בבטחה.

התהליך ברובו אינו ארוך, פשוט וניתן גם לביצוע באופן עצמאי בבית ללא עזרת איש מקצוע, אך בכל זאת מומלץ תמיד לבדוק את הנושא מול אנשי המקצוע שמבינים את זה הכי טוב, שיכולים להמליץ על חומרי הגלם הטובים ביותר ועל הדרכים הנכונות לפעול כאשר ניגשים אל תהליך איטום המקלחון וחדר הרחצה.

חשוב לזכור שכאשר מתחילים את התהליך צריך לבדוק כי קיימים החומרים המתאימים, פריימר ביטומני לשכבה הראשונה של האיטום ולאחריו חומר איטום ביטומני לשכבה ראשונה שלו מעליו. מדובר בתהליך שיש לבצע בהקפדה יתרה על מנת שלא יווצרו אדים וכיסי אוויר בין הבטון וחומרים האיטום לבין המרצפות, העלולים לגרום לניתוק של האיטום בעתיד וליותר נזק מאשר תועלת.

Call Now Buttonלחץ ליעוץ